Ścieżka tematyczna

Cyber Wojny

Wymiary bezpieczeństwa globalnego

Odkryj tajemnice cyber wojny! Dowiedz się o zaawansowanych technikach i narzędziach stosowanych w atakach cybernetycznych, strategiach państw w cyber przestrzeni oraz skutecznych strategiach obronnych. Poznaj aspekty międzynarodowe i etyczne w cyber wojnie oraz znaczenie edukacji i szkoleń w walce z zagrożeniami.

Prelegenci ścieżki

Ireneusz Tarnowski

Cyberincident Coordinator, DFIR & CTI Expert, GCFA, CISSP, BTL1 Orange Polska | Członek Rady Programowej

Analityk cyberzagrożeń, który od wielu lat zajmuje się taktycznym oraz operacyjnym Cyber Threat Intelligence. Analizując zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz taktyki i techniki cyberataków ocenia możliwości ofensywne grup przestępczych, potencjalny wpływ na organizację i opracowuje plany reakcji na pojawiające się ataki. Lider w obszarze zarządzania cyberincydentami, gdzie będąc przez wiele lat koordynatorem incydentów dbał by były one prowadzone zgodnie z najwyższymi standardami, niejednokrotnie angażując się w analizy najtrudniejszych incydentów na poziomie technicznym. Angażując się w opracowywanie metod wykrywania oraz analizę zagrożeń szeroko rozumianej infrastruktury informatycznej, przygotowuje techniczne oraz organizacyjne rozwiązania mające na celu zwiększanie poziomu bezpieczeństwa organizacji. Miłośnik defensywnego podejścia do cyberbezpieczeństwa. Od czasu do czasu dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami na krajowych konferencjach oraz prowadząc wykłady oraz szkolenia. Wykładowca kształcenia Cyberebzpieczeństwa na Politechnice Wrocławskiej.

Wystąpienie

Tytuł: DDoS jako
cyberbroń

Cyber Wojny

Język: polski

Słowa klucze: #cyber broń #cyberbezpieczeństwo
#DDoS #cyber wojny

Tomasz Zawadzki

Doradca Strategiczny Zarządu Inseqr Sp. z o.o. | Członek Rady Programowej

dr inż. Tomasz Zawadzki jest absolwentem Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Od tego czasu współpracował z wieloma jednostkami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo państwa, współtworzył m.in. system rejestrów państwowych czy pion bezpieczeństwa w NASK-PIB. W 2015 r., na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej uzyskał doktora w dziedzinie automatyki i robotyki. Od 2018 roku jest wykładowcą Akademii Sztuki Wojennej, gdzie prowadzi badania z obszaru bezpieczeństwa informacyjnego, cyberbezpieczeństwa, gier decyzyjnych oraz modelowania wojen informacyjnych. Jednocześnie jest autorem i współautorem wielu publikacji z tego zakresu. Od 2017 roku jako pierwszy prezes a obecnie doradca zarządu, współtworzy spółkę Inseqr sp. z o.o., specjalizującą się w tworzeniu i dostarczaniu zaawansowanych narzędzi z obszaru bezpieczeństwa informacyjnego i cyberbezpieczeństwa.

Wystąpienie

Tytuł: Sposoby modelowania i prognozowania wojen informacyjnych

Cyber Wojny

Język: polski

Słowa klucze: #wojny informacyjne #cyberbezpieczeństwo
#modelowanie #prognozowanie #cyber wojny

Anna Wasilewska-Śpioch

Redaktorka Zaufanej Trzeciej Strony

Redaktorka Zaufanej Trzeciej Strony wytrwale opisująca nieznaną szerzej działalność zarówno polskich,
jak i zagranicznych przestępców. Wcześniej związana z Dziennikiem Internautów, gdzie prowadziła dział
Bezpieczeństwo. Absolwentka informatyki, elektrotechniki i filologii polskiej łącząca w swojej pracy
wiedzę zdobytą na każdym z tych kierunków. Po godzinach fotografuje murale.

Wystąpienie

Tytuł: Prawda o Killnecie – od ataków na polskie instytucje do przekształcenia w prywatną cyberarmię

Cyber Wojny

Język: polski

Słowa klucze: #hakerzy #służby #PR #wojny informacyjne #cyberbezpieczeństwo
#killnet #cyber wojny

Yuriy Zakharchenko

Dyrektor departamentu cyberbezpieczeństwa Kredobank (Ukraina)

Ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołami bezpieczeństwa informatycznego. Zawodowo zajmuje się wdrożeniami systemów i procesów cyberbezpieczeństwa. Posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie zdobyte podczas realizacji projektów dotyczących wdroże ń Systemu Zarządzania Bezpieczeństwa Informacji w czołowych firmach na Ukrainie.

Wystąpienie

Tytuł: Wyzwania, z którymi zmierzył się dział bezpieczeństwa cybernetycznego ukraińskiego banku w czasie wojny

Cyber Wojny

Język: polski

Słowa klucze: #hakerzy #służby #wojna #Ukraina #wojny informacyjne #cyberbezpieczeństwo
#zagrożenia #cyber wojny

Prof. dr hab.

Ryszard Szpyra

Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauki o Bezpieczeństwie Akademii Sztuki Wojennej

Absolwent amerykańskiego Air War College w Montgomery. Uczestnik misji UNPROFOR w byłej Jugosławii. Praca naukowo-dydaktyczna w AON na stanowisku m.in.: Szefa Katedry Lotnictwa; Prodziekana Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego. W latach 2010 – 2015 członek Executive Academic Board of European Security And Defence College a od 2011 r. reprezentant Akademii członek Council of The International Society of Military Sciences. Ekspert w sprawach bezpieczeństwa militarnego, walki informacyjnej, cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa militarnego Stanów Zjednoczonych. Wypromował łącznie ponad 100 magistrów i licencjatów. Ponadto organizował i uczestniczył w kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Wypromował 24 doktorów.

Wystąpienie

Tytuł: Wojny informacyjne w doktrynach wybranych państw

Cyber Wojny

Język: polski

Słowa klucze: #wojny informacyjne #cyberbezpieczeństwo
#zagrożenia #cyber wojny #międzynarodowość

ppłk.

Tomasz Budziński

CSIRT MON

Wystąpienie

Tytuł: W jaki sposób aktywność adwersarzy w trakcie cyberwojny wpływa na współpracę jednostek cyberbezpieczeństwa – perspektywa CSIRT MON

Cyber Wojny

Język: polski

Słowa klucze: #wojny informacyjne  #cyberbezpieczeństwo #CSIRT #MON #adwersarze #współpraca #cyber wojny

Sprawdź szczegóły
o prelegentach Kongresu

Kongres CyberTrust
Wrocław

28-29 Listopada 2023