Ścieżka tematyczna

Cybersecurity Reinvented

Wyzwania i Nowe Strategie

Poznaj nowe wymiary cyberbezpieczeństwa! Odkryj trendy zagrożeń, strategie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, bezpieczeństwo w chmurze, IoT i rolę ludzi. Wzmocnij bezpieczeństwo Twojej organizacji dzięki wiedzy od ekspertów w takich zagadnieniach jak:
„Nowe oblicze zagrożeń cybernetycznych”
„Wyzwania związane z migracją do Rozwiązań Chmurowych”
„Strategie cyber obrony z wykorzystaniem AI i uczenia maszynowego”
„Internet Rzeczy (IoT) jako nowe pole ryzyka”
„Ludzie jako pierwsza linia obrony”

Nazwa i opis ścieżki wygenerowany przez AI

Prelegenci ścieżki

Maksym Nowak

Kyndryl

Maksym specjalizuje się w bezpieczeństwie chmury publicznej oraz bezpieczeństwie danych i aplikacji. Jest współautorem kontroli chmurowych pod egidą Cloud Security Alliance. Zawodowo zajmuje się wdrożeniami systemów bezpieczeństwa. Przez 8 lat zajmował się bezpieczeństwem w branży finansowej.

Wystąpienie

Tytuł: Zero Trust – czym jest, jak zaimplementować i jak oddzielamy ziarno od plewy

Cybersecurity
Reinvented

Język: polski

Słowa klucze: #ZeroTrust
#cloud

Anna Krakowiak

CyberTov

W codziennej pracy obsługuje incydenty cyberbezpieczeństwa i pomaga usuwać ich skutki. Doradzała podmiotom prywatnym i publicznym, w tym organizacjom na szczeblu rządowym i federalnym, pomagając wyznaczać kierunki w związku z zapobieganiem i obsługą incydentów ransomware.

Wystąpienie

Tytuł: Nowatorske podejście do obsługi incydentów i zachowania ciągłości działania oprogramowania ransomware

Cybersecurity
Reinvented

Język: polski

Słowa klucze: #cyberbezpieczeństwo #ransomware #oprogramowanie #incydenty

Adam Grodecki

CX CTO Nokia w Polsce

Adam P. Grodecki posiada ponad 24 lata doświadczenia na rynku teleinformatycznym i pracował dla takich operatorów jak Charter Communications (USA), Orange Polska (R&D) i Orange Francja (R&D), Al Jeel Al Jadeed (Libia), Orange Armenia, Orange Jordan oraz dostawców takich jak Hawlett-Packard, Huawei i Alcatel-Lucent.

W Nokia od 2015 roku odpowiada za wyznaczanie nowych, strategicznych kierunków w zakresie technologii oferowanych w Polsce i w regionie ze szczególnym naciskiem na innowacyjność rozwiązań dla nowych projektów w oparciu o produkty, rozwiązania i usługi, wpływając pozytywnie na percepcję i znajomość marki i rozwiązań firmy Nokia.

Piotr Wróbel

Innovation Officer and EcoSystem Manager Nokia

Piotr rozpoczął swoją karierę w telekomunikacji w 2006 roku dołączając do Siemensa z 3 letnim doświadczeniem w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ostatnie 16 lat zajmował się zarządzaniem strukturą produktów, zmieniając role i stanowiska od Basic Data Manager’a przez pozycję Line Manager’a, kończąc pracę w dziale Core and Network Solutions jak Digitalization and Transformation Leader. To dało mu możliwość poznania struktury produktów Nokia, które są oferowane i sprzedawane klientom, oraz tego, jak ekosystem narzędzi i procesów Nokia wspiera kompleksowy proces rozwoju produktów aż do dostawy i uznania przychodów włącznie. Udział w wielu projektach, w tym wdrożeniu SAP S/4 w Nokii, dał mu możliwość pracy z wieloma zespołami i ekspertami. Odpowiedzialność na poziomie Business Group’y dla niektórych z nich pozwoliła mu wypracować lepsze spojrzenie biznesowe na specyfikację wymagań, śledzenie i prezentację wyników. Skupia się na ciągłym doskonaleniu zgodnie z metodologią Kaizen i ciężko pracuje nad rozwojem własnych umiejętności zarówno miękkich, jak i twardych.

Jest zaangażowany również w społeczność harcerską (ZHA) – jest drużynowym wrocławskiej drużyny Mustangi, koordynatorem Programu ZHA (Pathfinder) w Polsce i Wydziale Transeuropejskim oraz niedawno rozpoczął kurs instruktorski na stopień podharcmistrza: PLA (Pathfinder Leadership Award). Będąc rodzicem trójki dzieci, jest wciąż przekonany, że nauczanie domowe robi olbrzymią różnicę. Uczenie i inspirowanie młodzieży (harcerzy i własnych dzieci) daje mu radość i poczucie możliwości kształtowania przyszłości.

Jego postrzeganie stanowiska menedżera ds. innowacji i ECOsystemu w firmie Nokia, które piastuje obecnie, jest w pełni zgodne z tym kierunkiem. „Dzięki innowacjom pracujemy nad przyszłością telekomunikacji i nie tylko łączymy ludzi, ale także maszyny. A wszystko to dzieje się w Nokii Wrocław i zaczyna się od ludzi, którzy albo mają wizję, albo mają dość nieefektywności.” – powiedział Piotr. Zachęca wszystkich w TC Wrocław do rozglądania się i kwestionowania wszelkich zaobserwowanych (jeśli są takowe) nieefektywności. Piotr wspiera innowatorów w przemianie wizji na projekt, który można zrealizować w Nokii Wrocław i poza nią –na całym świecie lub poza organizacją Nokii m.in. we współpracy z miastami lub firmami.

Wystąpienie

Tytuł: Prywatne bezpieczne sieci 5G dla przedsiębiorstw i samorządów

Cybersecurity
Reinvented

Język: polski

Słowa klucze: #cyberbezpieczeństwo #5G #przedsiębiorcy #samorządowcy #bezpieczeństwo

Wojciech Wodo

Politechnika Wrocławska

Jest adiunktem na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej, byłym szefem działu badań i rozwoju w PayEye sp. z o.o. oraz doradcą zarządu ds. biometrii i cyberbezpieczeństwa w Identt sp. z .o.o. Uzyskał stopień doktora w dyscyplinie informatyka z zakresu bezpieczeństwa komputerowego. Dr Wodo specjalizuje się w cyberbezpieczeństwie, w szczególności w bankowości cyfrowej, tożsamości elektronicznej i biometrii. Pan Wodo współpracował ze Związkiem Banków Polskich oraz Warszawskim Instytutem Bankowości przy tworzeniu raportów branżowych dotyczących tożsamości cyfrowej i bezpieczeństwa bankowości. Ukończył także program Top 500 Innovators w Haas School of Business UC Berkeley. Dr Wodo jest współautorem monografii zatytułowanej „Analiza ekosystemu tożsamości cyfrowej w Polsce, poziomu jego wdrożenia oraz scenariuszy wykorzystania dowodów osobistych z warstwą elektroniczną” opublikowanej w 2023 roku.

Wystąpienie

Tytuł: Percepcja użytkowników i zastosowania systemów biometrycznych w obszarach płatności, bankowości i tożsamości cyfrowej

Cybersecurity
Reinvented

Język: polski

Słowa klucze: #sektor finansowy #finanse #bankowość #tożsamość cyfrowa #systemy biometryczne #cyberbezpieczeństwo #nowoczesne technologie #perspektywy

Thomas Locher

Thomas Locher jest starszym konsultantem DevOps, który swoją karierę zawodową spędził w dużym globalnym banku. Jego pasją jest pomaganie zespołom programistycznym w tworzeniu wysokiej klasy kodu. Jego misją jest umożliwienie programistom skoncentrowania się na problemie, a nie na pipingu. W związku z tym intensywnie pracował nad integracją wymogów regulacyjnych z przepływem DevSecOps, łącząc dwa bardzo różne światy: kreatywny i szybko zmieniający się świat DevOps z potrzebami organów regulacyjnych – szczegółową, bardzo dokładną i terminową dokumentacją. W wolnym czasie można go spotkać nad jeziorem łowiącego ryby lub remontującego swój 300-letni dom!

Wystąpienie

Tytuł: Incremental security controls in DevSecOps

Cybersecurity
Reinvented

Język: angielski

Słowa klucze: #struktura przyrostowego przepływu DevSecOps #kontrola #integracja #jakość #koszta #Framework #praktyka DevSecOps #proces #wymogi #regulacje

Szymon Ziółkowski

SoftServe

Szymon jest doświadczonym profesjonalistą pełniącym rolę lidera Cloud & DevOps Practice w Polsce. Jest odpowiedzialny za kultywowanie i wzmacnianie kompetencji i możliwości organizacyjnych w obszarze Cloud & DevOps. Koncentrując się na rozwoju biznesu, Szymon specjalizuje się w pozyskiwaniu nowych klientów, budowaniu strategicznych partnerstw i tworzeniu innowacyjnych rozwiązań.

Będąc oddanym liderem, Szymon stoi na czele postępu technologicznego, konsekwentnie identyfikując i wykorzystując najnowsze, jak i dopiero nadchodzące technologie. Jego proaktywne podejście gwarantuje, że Softserve pozostaje liderem w szybko zmieniającym się świecie IT. Najnowszym projektem Szymona jest strategiczna ocena wykorzystania GenAI w celu ulepszenia usług i rozwiązań. Swoim zaangażowaniem zapewnia wprowadzanie najnowocześniejszych osiągnięć w branży.

Dzięki bogatemu doświadczeniu i pasji do posiadania najnowszej wiedzy technologicznej, Szymon jest siłą napędową sukcesu i rozwoju projektów Cloud & DevOps organizacji w Polsce.

Łukasz Niedźwiedzki

SoftServe

Entuzjasta technologii i lider z 15-letnim doświadczeniem w IT. Koncentruje się na rozwijających się organizacjach w oparciu o merytokrację, gdzie stawia się na rozwój talentów, biznes każdego dnia rośnie, a najnowsze technologie są podstawą postępu. Obecny cel Łukasza to rozwijanie modelu Cloud & DevOps Practice. Wspieranie niesamowitych liderów technologicznych i biznesowych to jego codzienność.
W przeszłości zarządzał programami

W przeszłości zarządzał programami Security&Infrastructure dla światowej instytucji bankowej, pomagał we wdrażaniu nowych narzędzi bezpieczeństwa i modeli ryzyka, a także budowaniu banków od podstaw i ulepszaniu obecnie istniejących. Przez ostatnie 2 lata skupiał się na budowaniu Cloud & DevOps Practice w SoftServe, która została doceniona wieloma nagrodami w Polsce (IT Manager of Tomorrow 2023) i USA (DevOps Enterprise Summit 2023).

Prywatnie DadOps trójki dzieci, początkujący żeglarz i podróżnik.

Wystąpienie

Tytuł: Generatywna sztuczna inteligencja jako inicjatywa zwiększenia produktywności dla DevSecOps

Cybersecurity
Reinvented

Język: polski

Słowa klucze: #DevSecOp #AI #cyberbezpieczeństwo #produktywność #rozwój #przyszłość

Sprawdź szczegóły
o prelegentach Kongresu

Kongres CyberTrust
Wrocław

28-29 Listopada 2023