Ścieżki tematyczne

Sesja Plenarna

W ramach sesji plenarnych odkryjemy przyszłość CyberSecurity na świecie. Poznamy, jak Polska może sprostać nadchodzącym wyzwaniom w tej dziedzinie. Odpowiemy na pytanie czy komputery kwantowe zrewolucjonizują bezpieczeństwo danych? A także jakie są najlepsze praktyki w budowaniu skutecznych cyber-nawyków? Dołącz do nas na sesji plenarnej, aby wziąć u udział w angażujących dyskusjach o SOCach i zrozumieć, co oznacza bycie liderem w cyberbezpieczeństwa w swojej organizacji.

Wyzwania sektorowe

Czego możemy nauczyć się od siebie

Poznaj oraz porównaj różnorodne podejścia do zarządzania cyberbezpieczeństwem w sektorze OT, Przemyśle 4.0, sektorze publicznym i bankach. Odkryj, czego można się nauczyć z rynków regulowanych i nieregulowanych. Poznaj możliwości finansowania Twojej strategii cyberbezpieczeństwa. Dowiedz się o zmieniającej się sytuacji prawnej i wymogach branżowych oraz najlepszych strategiach na przyszłość.

Ekosystem dla cyberbezpieczeństwa

Budowanie odpornych organizacji

​Zdobądź i pogłęb swoją wiedzę oraz weź udział w debatach o:

  1. Politykach cyberbezpieczeństwa
  2. Frameworkach i dobre praktyki budowania ekosystemu bezpieczeństwa w organizacji
  3. Modelach kompetencyjnych, certyfikacjach i ścieżkach rozwoju zawodowego
  4. Regulacjach prawnych, tych obecnych i planowanych do wdrożenia w najbliższych latach
  5. Skutecznych strategiach zarządzania bezpieczeństwem
  6. Różnorodnych aspektach bezpieczeństwa – od ludzkiego i organizacyjnego do technicznego i IT
  7. Procedurach obsługi incydentów

Cybersecurity Reinvented

Wyzwania i Nowe Strategie

Poznaj nowe wymiary cyberbezpieczeństwa! Odkryj trendy zagrożeń, strategie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, bezpieczeństwo w chmurze, IoT i rolę ludzi. Wzmocnij bezpieczeństwo Twojej organizacji dzięki wiedzy od ekspertów w takich zagadnieniach jak:
„Nowe oblicze zagrożeń cybernetycznych”
„Wyzwania związane z migracją do Rozwiązań Chmurowych”
„Strategie cyber obrony z wykorzystaniem AI i uczenia maszynowego”
„Internet Rzeczy (IoT) jako nowe pole ryzyka”
„Ludzie jako pierwsza linia obrony”

Nazwa i opis ścieżki wygenerowany przez AI

Cyber Wojny

Wymiary bezpieczeństwa globalnego

Odkryj tajemnice cyber wojny! Dowiedz się o zaawansowanych technikach i narzędziach stosowanych w atakach cybernetycznych, strategiach państw w cyber przestrzeni oraz skutecznych strategiach obronnych. Poznaj aspekty międzynarodowe i etyczne w cyber wojnie oraz znaczenie edukacji i szkoleń w walce z zagrożeniami.

Ścieżka techniczna

W ramach wykładów specjalistycznych prowadzący będą pokazywać symulacje, scenariusze ataków. Ze względu na wysoki poziom zaawansowania udział w ścieżce rekomendujemy dla specjalistów mających duże rozeznanie w technologiach informatycznych.

Warsztaty w laboratoriach

W 2 laboratoriach wyposażonych w najnowszy sprzęt sieciowy CISCO oraz w oparciu o scenariusze firmy CDeX uczestnicy będą mierzyć się z różnymi scenariuszami ataków stosując najnowsze oprogramowanie oraz technologię. Scenariusze będą realizowane przez  ekspertów z firmy CDeX oraz z Politechniki Wrocławskiej.

Kongres CyberTrust
Wrocław

28-29 Listopada 2023